Podczas jednej kontroli ujawnili 13 naruszeń - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas jednej kontroli ujawnili 13 naruszeń

Data publikacji 17.02.2020

Policjanci ze stołecznego wydziału ruchu drogowego pełniąc służbę na drodze wojewódzkiej 579 zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy. Kontrolę przeprowadzili pod kątem wykonywania transportu drogowego. W jej trakcie stwierdzili 13 naruszeń wynikających z Ustawy o Transporcie Drogowym. Na kierującego nałożyli 5 mandatów karnych na łączną kwotę 650 złotych. Sprawa została przekazana do ITD, która przeprowadzi dalsze postępowanie w zakresie ujawnionych naruszeń.

Stołeczni policjanci z wydziału ruchu drogowego pełnili służbę na terenie lesznowskiej gminy. Swoim nadzorem objęli drogę wojewódzką 579. W Łubcu zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy. Kontrolę przeprowadzili pod kątem wykonywania transportu drogowego. W jej trakcie stwierdzili 13 naruszeń wynikających z Ustawy o Transporcie Drogowym. Po przeprowadzonej analizie danych zawartych w karcie kierowcy okazało się, że w ostatnim miesiącu mężczyzna kilkukrotnie przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez wymaganej przerwy. Najdłuższe przekroczenie wynosiło blisko półtorej godziny.

Policjanci podczas kontroli stwierdzili również naruszenie obowiązku terminowego pobierania danych z karty kierowcy. Funkcjonariusze kontrolę drogową zakończyli nałożeniem na kierowcę renault 5 mandatów karnych na łączną kwotę 650 złotych. Sprawa została przekazana do ITD, która przeprowadzi dalsze postępowanie w zakresie ujawnionych naruszeń.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/ea