Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca odpowie za spowodowanie wypadku drogowego

Data publikacji 12.02.2020

W niedzielę rano w Zaborowie na drodze wojewódzkiej numer 580 doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Jednym z nich podróżował nietrzeźwy obywatel Ukrainy, natomiast drugi kierowca został przetransportowany do szpitala. 25-latek usłyszał już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Policjanci apelują o ostrożność na drodze i przestrzeganie przepisów drogowych.

W niedzielę rano na terenie lesznowskiej gminy miał miejsce kolejny poważny wypadek. W Zaborowie na drodze wojewódzkiej numer 580 doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący BMW w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącą dacią. W wyniku tego zdarzenia kierujący dacią z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący BMW obywatel Ukrainy był nietrzeźwy. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich dostosować!

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja