Poszukiwany pasażer podał dane brata - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany pasażer podał dane brata

Data publikacji 10.02.2020

Policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim pełniąc służbę na terenie gminy zatrzymali do kontroli drogowej opla. Podczas interwencji sprawdzili dokumenty wymagane podczas kontroli oraz stan trzeźwości kierowcy. Następnie wylegitymowali jadącego z nim pasażera. Mężczyzna okazał się poszukiwanym przez sąd na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego oraz na podstawie zarządzenia prokuratury do ustalenia miejsca pobytu. 24-latek został zatrzymany i zgodnie z dyspozycją sądu przekonwojowany do jednostki penitencjarnej. Wcześniej jednak policjanci ukarali go mandatem karnym za wprowadzenie w błąd, co do swojej tożsamości i podawanie danych osobowych brata.

Kilka minut po 3:00 w nocy policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim pełniąc służbę na terenie gminy zatrzymali w Duchnicach do kontroli drogowej opla. W pojeździe znajdowało się trzech mężczyzn. Funkcjonariusze sprawdzili dokumenty wymagane podczas kontroli oraz stan trzeźwości kierowcy.

Następnie wylegitymowali jadących z nim pasażerów. Jeden z mężczyzn w trakcie legitymowania podał dane swojego brata, bo sam był poszukiwany. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Jak ustalili mundurowi 24-latek okazał się być poszukiwany przez sąd na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego oraz na podstawie zarządzenia prokuratury do ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna został zatrzymany i zgodnie z dyspozycją sądu przekonwojowany do jednostki penitencjarnej. Teraz najbliższe 10 miesięcy spędzi w areszcie śledczym, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja