Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych

Data publikacji 08.02.2020

Aspirant Marta Dymek, policjantka na co dzień zajmująca się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi z powiatu warszawskiego zachodniego przed feriami zimowymi spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami. Wspólnie przeprowadzili szereg prelekcji w szkołach i przedszkolach, aby przybliżyć uczestnikom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, aspirant Marta Dymek policjantka zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicowymi z terenu powiatu warszawskiego zachodniego odwiedzili dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. Podczas spotkań opowiedzieli uczestnikom o podstawowych zasadach związanych z ich bezpieczeństwem. Poruszyli temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego w miejscu zamieszkania, na podwórku i w miejscu wypoczynku zimowego.

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej prowadzonej na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci zachęcali do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym na zilustrowanie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) pn. „Stok nie jest dla bałwanów” adresowanym do dzieci i młodzieży. Regulamin konkursu, karta zgłoszenia oraz szczegóły akcji można znaleźć na stronie internetowej: www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku. Osoby zainteresowane, spełniające warunki regulaminu zapraszamy do udziału.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja