Areszt za pobicie ze skutkiem śmiertelnym - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 07.02.2020

Dyżurny komendy w Starych Babicach został powiadomiony przez zgłaszającego, że w domu swojego członka rodziny zastał mężczyznę, który nie daje oznak życia. Według domownika mężczyzna miał nagle upaść z łóżka i już się nie podnieść. Jednak obrażenia na jego ciele i zebrany materiał dowodowy przez policjantów nie potwierdził wersji właściciela domu, który został zatrzymany do wyjaśnienia tej sprawy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że zatrzymany w zeszłym miesiącu również użył siły fizycznej oraz tłuczkiem i kijem naruszył czynności narządu ciała u innego pokrzywdzonego. Sąd aresztował 69-latka na trzy miesiące.

Po południu dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnym zgonie mężczyzny. Do zdarzenia miało dojść na jednej z posesji w izabelińskiej gminie. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz „dochodzeniowcy”. W rozmowie z domownikiem funkcjonariusze dowiedzieli się, że dzień wcześniej wieczorem i w nocy obaj mężczyźni spożywali alkohol, a następnie położyli się spać. W pewnym momencie właściciel posesji miał zauważyć, jak mężczyzna nagle spadł z łóżka i już się nie podniósł.

Jednak obrażenia na ciele mężczyzny oraz zebrany materiał dowodowy przez policjantów nie potwierdził wersji właściciela domu. Policjanci zatrzymali 69-latka do wyjaśnienia tej sprawy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że zatrzymany w zeszłym miesiącu również użył siły fizycznej oraz przy użyciu tłuczka i kija naruszył czynności narządu ciała u innego pokrzywdzonego. Mieszkaniec izabelińskiej gminy usłyszał już zarzut za to przestępstwo oraz za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć pokrzywdzonego.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 69-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesiący.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/ea