Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwana listem gończym w rękach kryminalnych

Data publikacji 09.01.2020

Tylko dobre rozpoznanie kryminalnych z zespołu ds. poszukiwań i identyfikacji osób komendy w Starych Babicach pozwoliło na realizację sprawy i ukrywająca się przed wymiarem sprawiedliwości 75-latka została zatrzymana. Kobieta, za którą Sąd Okręgowy w Warszawie wydał list gończy, została skazana za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpanie korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Wczoraj rano poszukiwana listem gończym 75-letnia mieszkanka powiatu warszawskiego zachodniego wpadła w ręce policjantów z zespołu ds. poszukiwań i identyfikacji osób z komendy w Starych Babicach. Tylko dobre rozpoznanie osobowe funkcjonariuszy z pionu kryminalnego pozwoliło na realizację sprawy. Kobieta, za którą Sąd Okręgowy w Warszawie wydał list gończy, została skazana za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpanie korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji.

Ukrywająca się przed wymiarem sprawiedliwości 75-latka została przekonwojowana do aresztu śledczego. Teraz zgodnie z dyspozycją sądu najbliższe 99 dni spędzi w jednostce penitencjarnej, gdzie odbywać będzie karę pozbawienia wolności.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/mb