Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za posiadanie i kierowanie pod wpływem środków odurzających

Data publikacji 12.12.2019

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli związek z przestępczością narkotykową. Najpierw podczas kontroli drogowej ujawnili w pojeździe 22-latka marihuanę. Kilka godzin później zatrzymali kierowcę skody. Badanie narkotesterem wykazało, że wcześniej zażywał amfetaminę. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach nocną służbę zakończyli zatrzymaniem dwóch mężczyzn, którzy mieli związek z przestępczością narkotykową. Najpierw w Babicach Nowych podjęli interwencję wobec 22-latka, który siedział w zaparkowanym samochodzie. Nerwowe zachowanie mężczyzny wzbudziło czujność funkcjonariuszy. Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili w nim susz roślinny. Badanie wykazało, że była to marihuana.

Kilka godzin później w Latchorzewie zauważyli jadącą skodę, której tor jazdy wskazywał, że jej kierowca może być nietrzeźwy. Badanie trzeźwości nie potwierdziło przypuszczeń funkcjonariuszy. Mężczyzna był jednak mocno pobudzony oraz miał nienaturalnej wielkości źrenice. Badanie urządzeniem służącym do wykrywania narkotyków wykazało, że 26-latek wcześniej zażył amfetaminę.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzut posiadania oraz kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja