Z promilami za kierownicą - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z promilami za kierownicą

Data publikacji 02.12.2019

W nocy policjanci z komendy w Starych Babicach uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kierowcą, którzy zdecydowali się prowadzić auto po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że obaj mężczyźni mieli blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy. Teraz odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Najpierw policjanci ruchu drogowego pełniąc służbę na terenie starobabickiej gminy zatrzymali do kontroli drogowej jadącego ulicą Warszawską kierowcę volkswagena. Następnie funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego również na ulicy Warszawskiej zauważyli jadące BMW, którego kierowca miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Mundurowi uniemożliwili obu kierowcom dalszą jazdę.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyźni spożywali wcześniej alkohol. Mieli go blisko 1,5 promila w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy. Teraz odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja