Policjanci odwiedzili pierwszoklasistów - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odwiedzili pierwszoklasistów

Data publikacji 03.10.2019

Policjantka ze starobabickiej komendy asp. Marta Dymek wspólnie z dzielnicowym mł. asp. Zbigniewem Bednarskim odwiedzili Szkołę Podstawową w Izabelinie. Podczas spotkania profilaktycznego funkcjonariusze przypominali uczestnikom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci ze starobabickiej komendy odwiedzili pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Izabelinie. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli dzieciom najważniejsze zasady ruchu drogowego dotyczące pieszych, rowerzystów i osób podróżujących samochodami.

W trakcie spotkań z uczniami klas pierwszych policjanci kładli nacisk na edukację skierowaną do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niektóre dzieci przychodzą pieszo do szkoły, niezwykle ważne jest, żeby potrafiły prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze. Policjanci mówili o nagminnym wchodzeniu na przejścia dla pieszych przez osoby, które skupiają się na ekranie swojego telefonu i nie patrzą na drogę.

Na koniec zajęć dzieci z policjantami wyszły na szkolny parking, gdzie uczestnicy spotkania ćwiczyli prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych. Najmłodsi mogli wejść do policyjnego radiowozu i zobaczyć jak wygląda jego wnętrze.

/md/

  • Policjanci podczas spotkania z dziećmi
  • Policjanci podczas spotkania z dziećmi
  • Policjanci podczas spotkania z dziećmi