Dbamy o bezpieczeństwo w ruchu drogowym - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dbamy o bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Data publikacji 27.09.2019

Policjantka ze starobabickiej komendy wspólnie z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Łomiankach odwiedzili Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Łomiankach. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Policjantka ze starobabickiej komendy na co dzień zajmująca się profilaktyką asp. Marta Dymek i dzielnicowy mł.asp. Tomasz Oracki odwiedzili Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Łomiankach. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli dzieciom najważniejsze zasady ruchu drogowego dotyczące pieszych, rowerzystów i osób podróżujących samochodami.

Zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym to jedno z zadań spoczywających na Policji. Funkcjonariusze w trosce o najmłodszych mieszkańców powiatu warszawskiego zachodniego przeprowadzili szereg spotkań profilaktycznych mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W trakcie spotkań z uczniami klas IV-VI policjanci kładli nacisk na edukację skierowaną do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niektóre dzieci przychodzą pieszo do szkoły, niezwykle ważne jest, żeby potrafiły prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze. Policjanci mówili o nagminnym wchodzeniu na przejścia dla pieszych przez osoby, które skupiają się na ekranie swojego telefonu i nie patrzą na drogę.

Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, że każdy człowiek ma obowiązek udzielić pomocy osobie, której życie bądź zdrowie jest zagrożone. Policjanci apelowali do najmłodszych aby nie byli obojętni na cierpienie innych ludzi i zwierząt i każdorazowo informowali o takich przypadkach służby.

/md/

 

  • Policjanci podczas spotkania z dziećmi
  • Policjanci podczas spotkania z dziećmi