Odpowie za uszkodzenie fontanny - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za uszkodzenie fontanny

Data publikacji 10.09.2019

Policjanci z Błonia zatrzymali 48-letniego mieszkańca gminy po tym, gdy ten chwilę wcześniej wszedł do fontanny i uszkodził 5 dysz wodnych. Podczas interwencji odmówił podania funkcjonariuszom swoich danych osobowych oraz używając słów wulgarnych kierował wobec nich groźby karalne. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Dochodziła 19:00, gdy dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie, który miał uszkodzić fontannę w centrum Błonia. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam zastali 48-latka, który miał mokre ubranie oraz świadków zdarzenia. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna chwilę wcześniej wszedł do fontanny i uszkodził cztery dysze wodne oraz jedną znajdującą się w paszczy lwa. Był nietrzeźwy.

Podczas interwencji odmówił podania funkcjonariuszom swoich danych osobowych oraz używając słów wulgarnych kierował wobec nich groźby karalne. 48-latek usłyszał już zarzuty. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za odmówienie i nie podanie funkcjonariuszom swoich danych osobowych odpowie przed sądem, do którego policjanci skierują wniosek o ukaranie mieszkańca gminy.

/ego/