Kierowca pod wpływem środków odurzających - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca pod wpływem środków odurzających

Data publikacji 06.09.2019

Wczoraj w nocy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach zatrzymali mieszkańca izabelińskiej gminy. Podczas kontroli drogowej ujawnili w pojeździe, którym mężczyzna się poruszał, śladowe ilości białego proszku. Badanie narkotesterem wykazało, że kierowca był pod wpływem amfetaminy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po 23:00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego starobabickiej komendy pełniąc służbę na terenie izabelińskiej gminy zatrzymali w Mościskach do kontroli drogowej kierowcę opla. Podczas interwencji funkcjonariusze zwrócili uwagę na silne pobudzenie mężczyzny oraz powiększone źrenice. Natomiast w samochodzie ujawnili rozsypane śladowe ilości białego proszku oraz słomkę.

W związku z podejrzeniem, że mężczyzna może być pod wpływem działania jakiegoś narkotyku policjanci przeprowadzili badanie narkotesterem, które potwierdziło ich przypuszczenie. Badanie wykazało, że mężczyzna był pod wpływem amfetaminy. Kierowcy została pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających. Za kierowanie pojazdem znajdując się pod ich wpływem, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

/ego/