Poszukiwany chciał ratować się ucieczką - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany chciał ratować się ucieczką

Data publikacji 04.09.2019

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach patrolując rejon gminy zauważyli osobę, której wygląd wydawał im się podobny do osoby poszukiwanej. Mężczyzna na widok zatrzymującego się radiowozu, zaczął uciekać w polną drogę. Chwilę później był już w rękach funkcjonariuszy. Był poszukiwany przez sąd, który wydał na niego nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego i w celu ustalenia miejsca pobytu.

Kilka minut po 9.00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach patrolując rejon ulicy Warszawskiej zauważyli idącego mężczyznę, którego wygląd wydał im się podobny do osoby poszukiwanej. Aby to potwierdzić, postanowili go wylegitymować. 30-latek widząc zatrzymujący się radiowóz zaczął uciekać w polną drogę. Mundurowi ruszyli natychmiast za nim i już po chwili mężczyzna został zatrzymany.

Funkcjonariusze wylegitymowali go. Po sprawdzeniu jego danych w systemach informatycznych, potwierdzili swoje przypuszczenia. 30-latek był poszukiwany przez sąd, który wydał na niego nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego i w celu ustalenia miejsca pobytu. Policjanci przekonwojowali mężczyznę do jednostki penitencjarnej, gdzie spędzi 118 dni odbywając karę pozbawienia wolności.

/ego/