Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca i pasażer odpowiedzą za posiadanie marihuany

Data publikacji 03.09.2019

Policjanci z wydziału prewencji komendy w Starych Babicach po raz kolejny kontrolę drogową zakończyli zatrzymaniem kierowcy, a także podróżującego z nim pasażera. Obaj mężczyźni posiadali przy sobie susz roślinny. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

Dochodziła 22.30, gdy policjanci wydziału prewencji z komendy w Starych Babicach zatrzymali w Nowych Babicach jadącego ulicą Okulickiego volkswagena. W samochodem podróżowało dwóch mężczyzn, których nerwowe zachowanie zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Szybko poznali przyczynę. Podczas interwencji mundurowi ujawnili należący do kierowcy pojemnik z zawartością suszu roślinnego oraz należący do pasażera woreczek foliowy z taką samą substancją.

Funkcjonariusze sprawdzili zabezpieczony susz narkotesterem. Badanie wykazało, że była to marihuana. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn, których następnie doprowadzili do jednostki Policji. Za posiadanie środków odurzających ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

/ego/