Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Interwencję zakończyli zatrzymaniem dwóch mężczyzn

Data publikacji 09.08.2019

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Blizne Jasińskiego podjęli interwencję wobec kilkuosobowej grupy młodych mężczyzn. Tą zakończyli zatrzymaniem 29-latka, który posiadał marihuanę oraz 27-latka. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach informatycznych okazało się, sąd wydał na niego nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego. Teraz najbliższy rok spędzi w jednostce penitencjarnej, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności.

Kilka minut po 23.00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego patrolowali rejon miejscowości Blizne Jasińskiego. Tam podjęli interwencję wobec kilkuosobowej grupy młodych mężczyzn. W jej trakcie ujawnili u 29-latka susz roślinny, który trzymał w przewieszonej przez ramię saszetce. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana. Za posiadanie środków odurzających ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Następnie podczas sprawdzania w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że drugi z mężczyzn był poszukiwany. Sąd wydał na niego nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego. Teraz najbliższy rok 27-latek spędzi w jednostce penitencjarnej, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności.

/ego/