Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut zbezczeszczenia miejsca pochówku zmarłych i obrazy uczuć religijnych

Data publikacji 08.08.2019

Dzielnicowi z komendy w Starych Babicach zatrzymali mieszkańca izabelińskiej gminy, który według zgłoszenia podczas pobytu na cmentarzu swoim zachowaniem obraził uczucia religijne osób odwiedzających groby swoich bliskich. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę w momencie, gdy ten na terenie parafii oddawał mocz. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Około 18.30 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który miał biegać po grobach zmarłych zrzucając przy tym znicze i kopiąc wiązanki z kwiatami. Do zdarzenia doszło na cmentarzu na terenie izabelińskiej gminy. Na miejsce natychmiast udali się dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych w Hornówku.

Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę w momencie, gdy ten na terenie parafii oddawał mocz. Policjanci zatrzymali 50-latka i sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że wcześniej spożywał alkohol. Miał go 2,6 promila w organizmie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty znieważenia miejsca spoczynku zmarłych oraz obrazy uczuć religijnych przebywających w tym czasie na terenie parafii osób. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

/ego/