Nietrzeźwy kierujący z sądowym zakazem - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący z sądowym zakazem

Data publikacji 02.08.2019

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakie popełnił 68-latek. Do 2020 roku obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz mieszkaniec pruszkowskiego powiatu za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj około 14:30 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Ożarowie Mazowieckim patrolując rejon gminy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Interwencję przeprowadzili na ulicy Uroczej w Płochocinie. W jej trakcie sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Wtedy okazało się, że 68-latek spożywał wcześniej alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakie popełnił mężczyzna. Do marca przyszłego roku obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz mieszkaniec pruszkowskiego powiatu za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

/ego/