Jazda z promilami - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jazda z promilami

Data publikacji 09.07.2019

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach oraz z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim uniemożliwili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca daewoo poruszający się ulicą Hubala Dobrzańskiego w Latchorzewie miał 1,1, a kierowca volkswagena, który spowodował kolizję w Płochocinie, 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w nocy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Ożarowa Mazowieckiego otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, do której miało dojść w Płochocinie na ulicy Lipowej. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że mężczyzna, który kierował volkswagenem był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz do czasu wytrzeźwienia osadzili go w policyjnej celi.

Natomiast policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach podczas pełnienia służby zwrócili uwagę na styl jazdy kierowcy daewoo, który wskazywał, że może być nietrzeźwy. I tym razem kierowca nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję w Latchorzewie na ulicy Hubala Dobrzańskiego i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej uniemożliwiając jego kierowcy dalszą jazdę. Podczas interwencji okazało się, że miał 1,1 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 37-latka, który do czasy wytrzeźwienia osadzony został w policyjnej celi.

Obaj mężczyźni usłyszą teraz zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

/ego/