Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Metamfetaminę miał znaleźć chwilę wcześniej na ulicy

Data publikacji 02.07.2019

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach zatrzymali na terenie izabelińskiej gminy 16-latka. Podczas legitymowania ich uwagę zwróciło nerwowe zachowanie nieletniego. Chwilę później w kieszeni jego bluzy funkcjonariusze ujawnili metamfetaminę. Jak się okazało, 16-latek był poszukiwany w celu doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, z którego samowolnie się oddalił. Nieletni trafił do Policyjnej Izby Dziecka, a jego sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

Kilka minut po 21:00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach patrolując rejon izabelińskiej gminy podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny. Ich uwagę zwróciło jego nerwowe zachowanie na widok umundurowanych funkcjonariuszy. Chwilę później w kieszeni bluzy policjanci ujawnili „dilerkę” z zawartością białej substancji. Badanie narkotesterem wykazało, że była to metamfetamina. W rozmowie z policjantami nieletni wyjaśnił, że środki odurzające znalazł chwilę wcześniej na ulicy.

Podczas legitymowania i sprawdzania jego danych osobowych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 16-latek był poszukiwany w celu doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, z którego tydzień wcześniej samowolnie się oddalił. Nieletni trafił do Policyjnej Izby Dziecka, a jego sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

/ego/