„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 17.06.2019

Tuż przed zakończenia roku szkolnego policjantka z komendy w Starych Babicach wspólnie z dzielnicowymi przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Dużym. Spotkania odbyły się w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Głównym celem wspólnych zajęć było propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie liczby utonięć.

Zbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom policjanci prowadzą działania w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Dużym mł. asp. Marta Dymek, policjantka na co dzień zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicowymi sierż. szt. Zbigniewem Bednarskim i sierż. Marcinem Hyndle przeprowadzili zajęcia profilaktyczne. Spotkania miały na celu propagowanie właściwych zachowań nad wodą oraz zasad bezpiecznej kąpieli. Funkcjonariusze poinformowali i zachęcali dzieci do uczestnictwa w konkursie filmowym „Filmowy przewodnik” zorganizowanym przez Komendę Główną Policji pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

/md/