Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 12.06.2019

Ostatnie dni przed zakończeniem roku szkolnego to dobra okazja żeby spotkać się z dziećmi i przypomnieć o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Policjanci odwiedzają przedszkola, szkoły biorą udział w piknikach a także zapraszają najmłodszych do komendy, gdzie dzieci mogą przyjrzeć się pracy policjantów z bliska. We wspólnych spotkaniach brał również udział sierżant Borsuk- maskotka stołecznej Policji, którego wizyta sprawiła wiele radości dzieciom.

Zbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom policjanci prowadzą działania w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego policjanci z Komisariatu Policji w Łomiankach wzięli udział w piknikach podczas, których promowali zasady bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników. Spotkania miały na celu propagowanie właściwych zachowań nad wodą oraz zasad bezpiecznej kąpieli. Dzieci dowiedziały się o konkursie filmowym „Filmowy przewodnik” zorganizowanym przez Komendę Główną Policji pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Młodszy aspirant Marta Dymek, policjantka z komendy w Starych Babicach na co dzień zajmująca się profilaktyką społeczną razem z Borsukiem - maskotką stołecznej Policji odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Lesznie . Poprzez wspólną zabawę policjantka i sierżant Borsuk przybliżyli najmłodszym zawód policjanta oraz podstawowe zasady bezpiecznego zachowania, jak prawidłowo poruszać się po drogach oraz jak unikać zagrożeń.

Wizyta dzieci w komendzie była okazją, aby przypomnieć najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa, a także o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia pozostawionego na plaży, czy na terenach rekreacyjnych. Dzielnicowy sierżant Marcin Hyndle pokazał uczestnikom spotkania policyjny radiowóz, a także elementy umundurowania i wyposażenia policyjnego.

md, ego

 • Policyjny radiowóz podczas pikniku
  Policjanci podczas pikniku
 • Policjant podczas pikniku zakłada dziecku element wyposażenia policyjnego kamizelkę.
  Policjanci podczas pikniku
 • Policjant daje dziecku broszurę informacyjną
  Policjanci podczas pikniku
 • Policyjna maskotka sierżant Borsuk rozmawia z przedszkolakami o bezpieczeństwie
  Policjanci podczas spotkania w przedszkolu
 • Dzieci wspólnie z policjantem oglądają policyjny radiowóz.
  Dzieci z wizytą w komendzie
 • Policjant pokazuje dzieciom radiowóz oznakowany
  Dzieci z wizytą w komendzie