Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierowcy i z sądowym zakazem kierowania pojazdów

Data publikacji 04.06.2019

Policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kierowcom, których zatrzymali do kontroli drogowej. W jej trakcie okazało się, że jednego z nich obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, natomiast drugi uczestnik ruchu był nietrzeźwy, gdy wsiadł za kierownicę. Także policjanci z komisariatu w Łomiankach sprawdzili stan trzeźwości kierującej samochodem osobowym. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała 2,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz wszyscy kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Najpierw policjanci z komisariatu w Łomiankach zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem osobowym. Podczas interwencji sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Wtedy okazało się, że wcześniej spożywała alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miała 2,7 promila alkoholu w organizmie. Niespełna dwie godziny później policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy opla. I tym razem okazało się, że uczestnik ruchu był nietrzeźwy, gdy wsiadł za kierownicę. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ożarowscy funkcjonariusze przeprowadzili jeszcze jedną kontrolę drogową. Tym razem interwencję podjęli w Umiastowie. W jej trakcie sprawdzili w policyjnych systemach kierującego volkswagenem. Wtedy okazało się, że 29-latka obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz wszyscy kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

/ego/