Odpowiedzą za posiadanie marihuany - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za posiadanie marihuany

Data publikacji 31.05.2019

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach zatrzymali dwóch mieszkańców naszego powiatu. Podczas interwencji funkcjonariusze zabezpieczyli należący do nich susz roślinny, który posiadali w swoich samochodach. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana. Wczoraj 20-latkowie usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po 22.00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach patrolując rejon izabelińskiej gminy podjęli w Laskach legitymowanie dwóch młodych mężczyzn, którzy przebywali w zaparkowanym samochodzie. Nie uszło uwadze funkcjonariuszom to, że w trakcie interwencji byli oni wyraźnie zdenerwowani. Mundurowi szybko poznali powód takiego zachowania. Policjanci zabezpieczyli susz roślinny, który posiadał jeden z 20-latków w bagażu podręcznym. Kolejną porcję tej substancji funkcjonariusze zabezpieczyli w zaparkowanym obok samochodzie należącym do drugiego 20-latka.

Przeprowadzone badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn. Wczoraj 20-latkowie usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

/ego/