Areszt za kradzieże z włamaniem - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzieże z włamaniem

Data publikacji 14.05.2019

Policjanci z Łomianek zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zastosowanie przez sąd środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 24-letniego mieszkańca gminy. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego chwilę po tym, gdy włamał się do jednego z domów i skradł telefon komórkowy, pieniądze oraz pilota do bramy garażowej, natomiast laptopy i tablet miał już przygotowany do zabrania. Łomiankowscy dochodzeniowcy przedstawili Karolowi Z. łącznie 4 zarzuty kradzieży z włamaniem oraz jeden zarzut kradzieży, przy czym przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy.

Około 5:00 nad ranem dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie gminy. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Jak ustalili funkcjonariusze, pokrzywdzeni podczas gdy spali na górze, w pewnym momencie obudził ich hałas dochodzący z dolnych pomieszczeń. Zgłaszający, gdy wyszedł przed posesję, zauważył mężczyznę przeskakującego przez bramę. Jak się okazało, mężczyzna dostał się do domu przez bramę garażową otwierając ją pilotem, który znajdował się w zaparkowanym przed posesją samochodzie.

Pokrzywdzony przekazał funkcjonariuszom rysopis mężczyzny, którzy w trakcie penetracji terenu zatrzymali Karola Z. 24-latek posiadał przy sobie skradziony telefon komórkowy i pilot od bramy garażowej oraz pieniądze. Mężczyzna miał też przygotowane już do wyniesienia laptopy i tablet, jednak z uwagi na fakt, że został spłoszony przez właściciela posesji, pozostawił je w plecaku zawieszonym na bramie.

Karol Z. po zatrzymaniu trafił do policyjnej celi, w tym czasie łomiankowscy dochodzeniowcy ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, jakie 24-latek popełnił tej nocy. Policjanci przedstawili mu łącznie 4 zarzuty kradzieży z włamaniem oraz jeden zarzut kradzieży, przy czym przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy. Sąd przychylił się do wniosku policjantów popartego przez prokuratora i zastosował wobec Karola Z. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

/ego/