Dał policjantom 40 złotych „na flaszkę” - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dał policjantom 40 złotych „na flaszkę”

Data publikacji 08.05.2019

Dzielnicowi z komendy w Starych Babicach podczas służby pełnionej na terenie izabelińskiej gminy, zauważyli toyotę, która zaczęła wyprzedzać kolumnę pojazdów, w tym oznakowany radiowóz. Kierowca kontynuował manewr pomimo przejścia dla pieszych. Po zatrzymaniu kierowcy do kontroli drogowej funkcjonariusze usłyszeli, że się spieszy i nie będzie czekał, aż skończą interwencję. Wtedy dał policjantom 40 złotych mówiąc, że to „na flaszkę”. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Około 14.00 dzielnicowi z komendy w Starych Babicach pełniąc służbę na terenie izabelińskiej gminy poruszali się radiowozem oznakowanym w kolumnie pojazdów. Na ulicy Federowicza w Hornówku zauważyli toyotę, która zaczęła wyprzedzać kolumnę. Kierowca kontynuował manewr pomimo przejścia dla pieszych, czym naruszył zakaz wyprzedzania na przejściu dla pieszych. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Wtedy mężczyzna oświadczył funkcjonariuszom, że się spieszy i nie będzie czekał, aż skończą interwencję. Wtedy wyciągnął z portfela pieniądze i dał policjantom 40 złotych mówiąc, że to „na flaszkę”. Wtedy został zatrzymany.

Podczas czynności kierowca oświadczył, że źle się czuje. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe, którego załoga oceniła stan zdrowia mężczyzny jako dobry i niezagrażający jego życiu. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Natomiast za popełnione wykroczenie kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych oraz 10 punktami karnymi.

/ego/