Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podał dane brata, bo wiedział, że jest poszukiwany

Data publikacji 07.05.2019

Dzielnicowi z komendy w Starych Babicach uzyskali informację o miejscu pobytu poszukiwanego mieszkańca gminy. Podczas legitymowania mężczyzna podał policjantom najpierw dane brata. Sprawdzenie w systemach policyjnych potwierdziło, że 24-latek był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, a sąd wydał dwa nakazy doprowadzenia go do aresztu śledczego. Zgodnie z dyspozycją sądu najbliższe 222 dni spędzi w jednostce penitencjarnej.

Dzielnicowi z komendy w Starych Babicach ustalili miejsce przebywania poszukiwanego mieszkańca gminy. W tym celu udali się do parku, gdzie mężczyzna miał właśnie przebywać. Na widok mundurowych zaczął oddalać się od grupy swoich znajomych, z którymi wspólnie stał, a następnie usiłował schować się za klombem.

Policjanci udali się za nim nie pozwalając na ucieczkę. Mundurowi wylegitymowali mężczyznę. Ten wiedząc, że jest poszukiwany wprowadził w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości. Policjanci nie dali się zwieść i sprawdzili jeszcze raz dane mężczyzny. Jak się okazało, 24-latek podał policjantom najpierw dane brata. Ponowne sprawdzenie w systemach policyjnych potwierdziło, że mieszkaniec starobabickiej gminy był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, a sąd wydał dwa nakazy doprowadzenia go do aresztu śledczego. Teraz zgodnie z dyspozycją sądu najbliższe 222 dni spędzi w jednostce penitencjarnej.

/ego/