Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bez uprawnień do kierowania pojazdami przekroczył prędkość o 64 km/h

Data publikacji 11.04.2019

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy renault, który przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna popełnił jeszcze przestępstwo. Jak się okazało, decyzją samorządu terytorialnego z 2010 roku 35-latkowi zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach na drodze wojewódzkiej nr 579 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h, mężczyzna poruszał się 124 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym oraz punktami karnymi. W trakcie podjętej interwencji mundurowi ustalili jeszcze, że 35-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte w drodze decyzji administracyjnej z 2010 roku.

Teraz mieszkaniec stolicy odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

/ego/