Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 09.04.2019

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o kierowcy fiata, który prawdopodobnie mógł być nietrzeźwy. Mężczyzna miał jeździć po parkingu przylegającym do jednej z placówek handlowych na terenie izabelińskiej gminy, a następnie uderzyć w betonowy słup. Wszystko to widział pracownik ochrony, który zabrał kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie. Na miejsce udali się policjanci ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości 25-latka wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo do 2022 roku obowiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Dochodziła 23.00, gdy dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o kierowcy, który najprawdopodobniej może być nietrzeźwy. Według relacji świadka mężczyzna miał jeździć po parkingu przylegającym do jednej z placówek handlowych na terenie izabelińskiej gminy, a następnie uderzyć w betonowy słup. Na miejsce udali się policjanci ruchu drogowego.

Tam zastali pracownika ochrony, który odebrał mężczyźnie kluczyki od pojazdu i uniemożliwił mu dalszą jazdę oraz kierowcę fiata. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się 25-latek. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do jazdy samochodem i do 2022 roku obowiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Mundurowi zatrzymali mieszkańca stolicy, a gdy wytrzeźwiał przedstawili mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz o dalszym losie 25-latka zadecyduje sąd.

/ego/