Zatrzymani dzięki obywatelskiej postawie - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani dzięki obywatelskiej postawie

Data publikacji 04.04.2019

Zatrzymanie Dawida W. i jego 23-letniego kolegi było możliwe tylko dzięki postawie zgłaszającego. Ten przejeżdżając w pobliżu jednej z posesji w Izabelinie zauważył przeskakujących przez ogrodzenie dwóch mężczyzn. Mając podejrzenie, że prawdopodobnie będą chcieli się włamać, o wszystkim poinformował dyżurnego komendy w Starych Babicach i zaczekał do czasu przyjazdu policjantów. Funkcjonariusze w podjętym pościgu zatrzymali mężczyzn. Obaj usłyszeli już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Wczoraj prokurator objął ich policyjnym dozorem.

Kilka minut po 11.00 dyżurny komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego odebrał niecodzienne zgłoszenie. Rozmówca poinformował go, że właśnie przejeżdżając obok jednej z posesji w Izabelinie zauważył dwóch mężczyzn przeskakujących przez ogrodzenie. Według zgłaszającego ich zamiarem mogło być prawdopodobnie włamanie do domu. Dyżurny na miejsce niezwłocznie skierował policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, kryminalnych i dzielnicowego. Zgłaszający zaczekał do czasu przyjazdu funkcjonariuszy i przekazał im rysopis mężczyzn.

Widok policjantów spłoszył mężczyzn, którzy zaczęli ratować się ucieczką. Po kilkuminutowym pościgu obaj byli już w rękach kryminalnych i dzielnicowego. 19-letni Dawid D. i jego 23-letni kolega zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Obaj usłyszeli już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj prokurator zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy i objął ich policyjnym dozorem.

/ego/