Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Marihuanę mieli przy sobie i w miejscu zamieszkania

Data publikacji 11.03.2019

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach legitymowanie dwóch mężczyzn zakończyli ich zatrzymaniem. Obaj mężczyźni mieli przy sobie susz roślinny. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana. Kolejne porcje tego narkotyku funkcjonariusze zabezpieczyli w ich miejscu zamieszkania. Za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach pełniąc służbę na terenie ożarowskiej gminy, podjęli legitymowanie wobec dwóch mężczyzn. Nerwowe zachowanie mieszkańca ożarowskiej i lesznowskiej gminy nie uszło uwadze funkcjonariuszom. Szybko też poznali powód. Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili susz roślinny, który 29-letni i 37-letni trzymali w kieszeni ubrania. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana.

Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn. W tym czasie przeprowadzili przeszukania ich miejsc zamieszkania. Tam policjanci ujawnili i zabezpieczyli kolejne porcje tego narkotyku. Teraz mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

/ego/