Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszeli zarzut kradzieży elementów metalowych

Data publikacji 06.03.2019

Policjanci z komisariatu w Błoniu chwilę po zgłoszeniu zatrzymali dwoje mieszkańców gminy. Pokrzywdzony zgłosił kradzież z terenu firmy elementów metalowych o wartości około 3 tys. złotych. W chwili zatrzymania Jacek M. i Kamila B. byli nietrzeźwi. Mieli od 0,5 do 1,3 promila alkoholu w organizmie. Wczoraj oboje usłyszeli zarzut kradzieży, do którego się przyznali i dobrowolnie poddali karze. Jak ustalili funkcjonariusze, to nie jedyne osoby, które dokonywały kradzieży w tym miejscu. Zarzut usłyszał również Piotr S. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Kilka minut po 13.00 dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie o kradzieży profili metalowych. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W rozmowie ze zgłaszającym funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej nieznana mu kobieta wspólnie z mężczyzną wózkiem wywozili z terenu firmy elementy metalowe. Mundurowi ustalili rysopisy tych osób, a następnie udali się w teren za sprawcami kradzieży.

Na jednej z ulic zauważyli parę, której wygląd odpowiadał podanemu opisowi. Policjanci zatrzymali Jacka M. oraz Kamilę B. W chwili zatrzymania oboje byli nietrzeźwi. Mieli od 0,5 do 1,3 promila alkoholu w organizmie. Do czasu wytrzeźwienia trafili do policyjnej celi. Wczoraj usłyszeli zarzut kradzieży. Przyznali się do popełnienia przestępstwa i poddali dobrowolnie karze.

W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że to nie jedyna ich kradzież elementów metalowych, a także to nie jedyne osoby, które dokonywały kradzieży w tym miejscu. Zarzut usłyszał również Piotr S. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

/ego/