Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odprawa roczna i podsumowanie efektów pracy policjantów w 2018 roku

Data publikacji 31.01.2019

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego odbyła się odprawa roczna, podczas której podsumowane zostały efekty pracy policjantów w 2018 roku. W spotkaniu uczestniczyła kadra kierownicza KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego, a także zaproszeni goście, w tym Starosta Warszawski Zachodni, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, służb powiatowych, prokuratury oraz Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, a także Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego wraz z Komendantem Straży Parku.

Wczoraj o 13.00 w Komendzie Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego odbyła się roczna odprawa kadry kierowniczej podsumowująca pracę i działania podjęte w ubiegłym roku przez policjantów. W spotkaniu uczestniczyła kadra kierownicza KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego, a także zaproszeni goście, w tym Starosta Warszawski Zachodni Pan Jan Żychliński, a także wójtowie, burmistrzowie, przedstawiciele służb powiatowych, prokuratury, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskich oraz Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego i Komendant Straży Parku.

Odprawę przeprowadził Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach młodszy inspektor Tomasz Dałek, który powitał wszystkich uczestników odprawy. Następnie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji młodszy inspektor Krzysztof Paska omówił pracę i wyniki pionu kryminalnego, zagadnienia logistyczne, kadrowe i dyscyplinarne oraz zakres pracy i efekty pionu prewencji.

Podsumowując ubiegły rok mł. insp. Krzysztof Paska omawiając pion kryminalny przedstawił statystyki obrazujące skalę przestępczości na terenie powiatu warszawskiego zachodniego w poszczególnych kategoriach przestępstw i pracę policjantów w zakresie wykrywalności. W 2016 r. odnotowano 2 633 przestępstw, w tym 1 889 przestępstw kryminalnych. O spadku możemy mówić w przypadku 7 głównych kategoriach przestępstw (w 2018 r. – 761, w 2017 r. – 804). Ważnym zagadnieniem w pracy policjantów jest zwalczanie przestępczości narkotykowej. Tylko w 2018 r. funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 13 kg narkotyków.

Omawiając efekty pracy pionu prewencji I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji zwrócił uwagę na liczbę przeprowadzonych interwencji. W 2018 r. policjanci podjęli łącznie 23 709 interwencji. Przedstawiony został również średni czas reakcji na zdarzenie zarówno w terenie miejskim, jak i wiejskim. O bezpieczeństwo na ulicach poszczególnych gmin dbały też patrole w ramach służb ponadnormatywnych sfinansowanych przez samorządy lokalne, które na ten cel przeznaczyły łącznie blisko 161 tys. złotych).

W celu zapewnienia jak najlepszej komunikacji z mieszkańcami oraz ułatwienia wzajemnej wymiany informacji zorganizowano 7 debat społecznych, które odbyły się w każdej gminie. Młodszy inspektor Krzysztof Paska zaprezentował także efekty funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie umożliwia mieszkańcom wskazywanie miejsc czy zdarzeń, które w ich ocenie są niebezpieczne lub uciążliwe. W 2018 roku na terenie powiatu warszawskiego zachodniego zarejestrowano 630 zgłoszeń. Wszystkie zostały zweryfikowane. Do najczęściej zgłaszanych potwierdzonych zdarzeń należy zaliczyć przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie i zła organizacja ruchu drogowego.

Podczas odprawy omówiono też bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W 2018 r. doszło do 62 wypadków, w których 7 osób poniosło śmierć, a 69 zostało rannych, w 2017 r. odnotowano 60 wypadków, w których 16 osób poniosło śmierć, a 60 zostało rannych). Do najczęstszych przyczyn wypadków należy zaliczyć wymuszenie pierwszeństwa, prędkość oraz wykroczenia wobec pieszych.

W trakcie odprawy głos zabrali również zaproszeni goście. Były podziękowania i deklaracje wzajemnej współpracy na rzecz inwestycji w bezpieczeństwo publiczne na terenie powiatu warszawskiego zachodniego.

Podsumowując odprawę Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego młodszy inspektor Tomasz Dałek podziękował również Dyrektorowi Kampinoskiego Parku Narodowego za współpracę i działania podjęte na rzecz zwalczania choroby ASF. Podkreślił również, że osiągnięte wyniki i efekty pracy policjantów są możliwe między innymi dzięki ścisłej współpracy z lokalnymi władzami samorządowymi oraz innymi podmiotami działającymi na rzecz bezpieczeństwa.

/ego/

 

 

 

  • Odprawa roczna i podsumowanie efektów pracy policjantów w 2018 roku
  • Odprawa roczna i podsumowanie efektów pracy policjantów w 2018 roku
  • Odprawa roczna i podsumowanie efektów pracy policjantów w 2018 roku
Powrót na górę strony