Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

30 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy

Data publikacji 27.11.2018

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zatrzymali kolejną osobę, która posiadała wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. W samochodzie, którym poruszał się mieszkaniec powiatu wołomińskiego, policjanci ujawnili 30 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości rynkowej około 20 tys. złotych.

Do kryminalnych z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego dotarła informacja o osobie, która może posiadać duże ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Policjanci, aby sprawdzić tą informację udali się na teren ożarowskiej gminy. Po krótkotrwałej obserwacji zauważyli mężczyznę siedzącego w zaparkowanym samochodzie.

W pojeździe, którym poruszał się mieszkaniec powiatu wołomińskiego policjanci ujawnili 30 tys. sztuk papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości rynkowej około 20 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego szacuje się łącznie na kwotę ponad 25 tys. złotych. Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 3.

/ego/