Ukrył się w pomieszczeniu gospodarczym - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrył się w pomieszczeniu gospodarczym

Data publikacji 09.11.2018

Gdy tylko dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży, na miejsce natychmiast skierował policyjny patrol. Na terenie posesji, gdzie kilka minut wcześniej załączył się alarm przeciwwłamaniowy, funkcjonariusze ujawnili ukrywającego się w pomieszczeniu gospodarczym mężczyznę. 29-latek nie umiał wyjaśnić mundurowym, co robi na posesji, jak na nią wszedł, ani w jakim celu. Wczoraj usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut przed północą dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o załączeniu się alarmu przeciwwłamaniowego na jednej z posesji na terenie gminy. Na miejsce natychmiast skierował policyjny patrol. W rozmowie z właścicielem posesji funkcjonariusze ustalili, że gdy załączył się alarm, na monitoringu zauważył nieznanego mu mężczyznę zaglądającego przez okno jego domu. Funkcjonariusze sprawdzili rejon posesji. Wtedy w pomieszczeniu gospodarczym ujawnili ukrywającego się w pomieszczeniu gospodarczym mężczyznę.

29-latek nie umiał wyjaśnić mundurowym, co robi na posesji, jak na nią wszedł, ani w jakim celu. Policjanci zatrzymali Damiana S. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Wczoraj usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/ego/