Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się na konto pokrzywdzonego, zaciągnął kredyt, a pieniądze przelał na swoje konto

Data publikacji 11.10.2018

Policjanci z Błonia zostali poinformowani przez pokrzywdzonego o kradzieży z jego konta bankowego zarówno ulokowanych tam pieniędzy, jak także pieniędzy pochodzących z zaciągniętego na jego nazwisko kredytu. Łączną sumę strat pokrzywdzony oszacował na kwotę blisko 70 tys. złotych. Jak ustalili policjanci, pieniądze przelane zostały na konto należące do obywatela Ukrainy. Mężczyzna ukrywał się przed funkcjonariuszami do czasu, gdy do sprawy włączyli się kryminalni ze Starych Babic. Zatrzymali 21-latka, a prokurator objął go policyjnym dozorem.

Do policjantów z komisariatu w Błoniu zgłosił się pokrzywdzony, który poinformował o kradzieży pieniędzy z konta bankowego. Z relacji mężczyzny wynikało, że podczas jednego dnia stracił blisko 70 tys. złotych. Pokrzywdzony podejrzewał, że ktoś po wcześniejszym uzyskaniu dostępu za pomocą sieci telekomunikacyjnej, włamał się na jego konto bankowe. Oprócz ulokowanej na rachunku bankowym gotówki, sprawca w imieniu pokrzywdzonego zaciągnął jeszcze około 20 tys. złotych kredytu i całość przelał na swoje konto.

Jak ustalili policjanci, pieniądze przelane zostały na konto należące do obywatela Ukrainy. Mężczyzna przez kilka miesięcy ukrywał się przed funkcjonariuszami do czasu, gdy do sprawy włączyli się kryminalni ze Starych Babic. Policjanci zatrzymali 21-latka na terenie Warszawy. Mężczyzna usłyszał zarzut uzyskania bez uprawnienia dostępu do konta bankowego za pomocą sieci telekomunikacyjnej. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy i objął go policyjnym dozorem.

/ego/