Trzech nietrzeźwych kierowców - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 16.08.2018

Tylko wczoraj policjanci z powiatu warszawskiego zachodniego ujawnili trzech nietrzeźwych kierowców. Badanie alkomatem wykazało, że mieli od 1 do blisko 3 promili alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci patrolując ulice powiatu warszawskiego zachodniego ujawnili trzech nietrzeźwych kierowców. Najpierw policjanci z Ożarowa Mazowieckiego około 13:30 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Następnie kilka minut przed 17:00 funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego podczas kontroli pojazdu ujawnili, że jego kierowca miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast po 23:30 na terenie łomiankowskiej gminy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego uniemożliwili dalszą jazdę kierowy citroena. 28-latek miał promil alkoholu w organizmie. Teraz sprawą nietrzeźwych kierowców zajmą się policjanci z „dochodzeniówki”, którzy przedstawią im zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

/ego/