Wakacyjne spotkania w komendzie - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacyjne spotkania w komendzie

Data publikacji 10.08.2018

W tym tygodniu starobabicką komendę kilkukrotnie odwiedziły dzieci spędzające wspólnie wakacje na półkoloniach. Goście bardzo chcieli zwiedzić budynek komendy oraz przyjrzeć się z bliska pracy policjantów. Policjanci przypominali dzieciom zasady bezpieczeństwa nad wodą.

W tym tygodniu starobabicką komendę kilkukrotnie odwiedziły dzieci spędzające wspólnie wakacje na półkoloniach. Goście bardzo chcieli zwiedzić budynek komendy oraz przyjrzeć się z bliska pracy policjantów. W rolę przewodników wcielili się dzielnicowi sierż. szt. Zbigniew Bednarski i sierż. Marcin Hyndle oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną mł. asp. Marta Dymek. Nasi goście mieli możliwość odciśnięcia swoich linii papilarnych, jak również wątpliwą przyjemność bycia zakutym w policyjne kajdanki. Policyjny technik kryminalistyki asp. szt. Michał Komosiński zaprezentował sprzęt wykorzystywany podczas pracy przy ujawnianiu i zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych.

Najmłodsi usłyszeli kilka rad na temat bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji. Podczas wspólnej zabawy funkcjonariusze przybliżyli najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego zachowania, jak powinny zachowywać się na drodze oraz podczas wypoczynku letniego, szczególnie podczas pobytu nad wodą. Dzieci dowiedziały się również, jak unikać zagrożeń podczas spędzania wolnego czasu w domu, czy w miejscu wypoczynku. Na koniec spotkania dzielnicowi zaprosili gości do oglądania oznakowanego radiowozu. Każdy mógł wejść do środka samochodu i uruchomić sygnały dźwiękowe i błyskowe

/md/