Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Premiera filmu profilaktycznego „Każdy z nas (od)blask ma”

Data publikacji 23.08.2018

Policjanci dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Tym razem policjanci ze starobabickiej komendy prowadzą działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach we współpracy z Powiatem Warszawskim Zachodnim stworzyła film profilaktyczny, który prezentowany będzie między innymi podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą.

Kampania społeczna na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych pn. „Widoczny Pieszy w Powiecie Warszawskim Zachodnim” to kolejny wspólny projekt Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach i Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Tym razem współpraca została ukierunkowana na bezpieczeństwo pieszych. W ramach wspólnego projektu powstał film profilaktyczny pt. „Każdy z nas (od)blask ma”. Film będzie wykorzystywany między innymi przez funkcjonariuszy podczas spotkań z dziećmi w trakcie roku szkolnego oraz w ramach ogólnopolskich działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły”, do których policjanci już powoli się przygotowują.

W filmie poruszana jest kwestia noszenia odblasków przez wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ta grupa osób niezależnie od pory roku powinna być zawsze dobrze widoczna dla kierujących pojazdami. Elementy odblaskowe w dużym stopniu poprawiają widoczność i dają kierowcy cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji. Dlatego policjanci zachęcają, aby osoby piesze poruszające się po drodze zawsze nosiły elementy odblaskowe, nie tylko w miejscach, gdzie wymagają tego przepisy, a więc po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, gdzie nie ma drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub chodnika.


Zapraszamy do obejrzenia filmu „Każdy z nas (od)blask ma”

/md, ego/

Ładowanie odtwarzacza...