Policjanci apelują o ostrożność na drodze - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze

Data publikacji 11.07.2018

Wczoraj na obu drogach krajowych przebiegających przez nasz powiat doszło do dwóch poważnych wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że korzystanie z drogi przez wszystkich uczestników ruchu wymaga rozsądku, wzajemnego szacunku i przede wszystkim przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Rowerzyści podobnie jak piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, narażonymi na utratę życia i zdrowia nawet przy niewielkich prędkościach.

Do pierwszego wypadku doszło kilka minut przed 10:00 na drodze krajowej numer 92 w miejscowości Błonie-Wieś. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia rowerzystki przez jadący w kierunku Sochaczewa samochód ciężarowy. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

Drugi wypadek miał miejsce około 17:00 w Łomiankach na krajowej „siódemce”. Do zdarzenia doszło na ulicy Kolejowej przy skrzyżowaniu z ulicą Wiosenną, gdzie na oznakowanym przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną potrącony został, przez autobus jadący w kierunku Warszawy, mężczyzna prawdopodobnie prowadzący rower. Mężczyzna z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.

Na miejscu obu zdarzeń drogowych przez kilka godzin trwały czynności procesowe, a ruch był bardzo mocno utrudniony. Prowadzone śledztwo przez Prokuratury Rejonowe w Grodzisku Mazowieckim oraz dla Warszawy-Żoliborza oraz policjantów pozwoli na ustalenie dokładnych okoliczności obu wypadku.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich dostosować!

Pamiętajmy, że korzystanie z drogi przez wszystkich uczestników ruchu wymaga rozsądku, wzajemnego szacunku i przede wszystkim przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Rowerzyści podobnie jak piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, narażonymi na utratę życia i zdrowia nawet przy niewielkich prędkościach.

/ego/

 

 

  • Błonie - miejsce wypadku drogowego
  • Błonie - miejsce wypadku drogowego
  • Łomianki - miejsce wypadku drogowego
  • Łomianki - miejsce wypadku drogowego
  • Łomianki - miejsce wypadku drogowego
Ładowanie odtwarzacza...