Dozór za podpalenie budynku - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za podpalenie budynku

Data publikacji 10.07.2018

Dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o pożarze niezamieszkałego budynku. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że powodem pożaru było podpalenie, a budynek został wpisany do rejestru zabytków. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej ustalili, że podpalenia mogło dokonać dwoje mieszkańców gminy. Funkcjonariusze zatrzymali Magdalenę P., która usłyszała już zarzut uszkodzenia zabytku. Natomiast Mateusza D. sam zgłosił się do prokuratury. Oboje zostali objęci dozorem Policji.

W zeszłym tygodniu w nocy dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o pożarze niezamieszkałego budynku, do którego doszło w Józefowie. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że powodem pożaru było podpalenie, a budynek został wpisany do rejestru zabytków. Urząd Miejski wycenił straty na kwotę 2 tys. złotych. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej ustalili, że podpalenia mogło dokonać dwoje mieszkańców gminy.

Dzielnicowi zatrzymali Magdalenę P. w jej miejscu zamieszkania. Kobieta usłyszała już zarzut uszkodzenia zabytku. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy objął 31-latkę policyjnym dozorem. Natomiast Mateusz D. sam wczoraj zgłosił się do prokuratury. Mężczyzna również usłyszał zarzut uszkodzenia zabytku. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

/ego/