Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna w Błoniu

Data publikacji 15.06.2018

Podczas debaty społecznej przeprowadzonej wczoraj w Centrum Kultury w Błoniu mieszkańcy mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa na terenie gminy. Podczas dyskusji omówione zostały zgłaszane przez mieszkańców zagrożenia za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Debaty o bezpieczeństwie wpisują się w założenia rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” na lata 2018-2020. Głównym celem programu jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Program ma charakter interdyscyplinarny i polega między innymi na koordynacji działań Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają także na wymianę informacji z mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

Spotkanie z mieszkańcami gminy Błonie odbyło się wczoraj o 17.00 w Centrum Kultury. Przy prezydialnym stole, w kierunku którego padały pytania z dziedziny bezpieczeństwa, zasiedli Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego młodszy inspektor Tomasz Dałek, Burmistrz Błonia Pan Zenon Reszka wraz z zastępcą Panem Markiem Książkiem oraz Komendant Komisariatu w Błoniu podinspektor Witold Karasek wraz z zastępcą podinspektorem Mariuszem Tępiakiem oraz dzielnicowi z terenu gminy Błonie. W debacie udział wzięli również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego, w tym Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinspektor Dariusz Stepczyński.

Na początku spotkania podinspektor Mariusz Tępiak przedstawił informacje ogólne dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa na terenie gminy, sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i najczęściej zgłaszanych przez mieszkańców zagrożeń oraz omówił założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Uczestnicy debaty zostali również poinformowani o aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do do kontaktu z dzielnicowym. Następnie rozpoczęła się dyskusja. Głównym tematem zgłaszanych postulatów było bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania oraz w ruchu drogowym.

Uczestnicy spotkania, oprócz wypowiedzi na forum, mogli wyrazić swoją opinię o stanie bezpieczeństwa poprzez wypełnienie anonimowej ankiety. Uwagi i wnioski zgłoszone podczas debaty oraz zawarte w ankiecie będą analizowane pod kątem poprawy poczucia bezpieczeństwa i skuteczności pracy funkcjonariuszy.

/ego/

 

Powrót na górę strony