Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca, który zbiegł z miejsca wypadku, został zatrzymany

Data publikacji 08.06.2018

Wczoraj w nocy dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie wypadku drogowego, do którego doszło w Hornówku. Gdy policjanci dotarli na miejsce zdarzenia zastali tylko dwoje pasażerów. Jak się okazało, kierowca zaraz po uderzeniu w drzewo, uciekł. Policjanci podczas penetracji terenu odnaleźli mężczyznę w domu jego pasażerów. 44-latek został zatrzymany. Pasażerka, która okazała się być poszukiwaną w celu ustalenia miejsca pobytu, z obrażeniami ciała przetransportowana została do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność na drogach.

Wczoraj około 22.40 do dyżurnego komendy w Starych Babicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Hornówku. Na miejsce natychmiast udali się policjanci ruchu drogowego oraz wydziału prewencji. Tam zastali dwoje pasażerów. Jak się okazało, kierowca chwilę po tym, jak uderzył w drzewo, uciekł pozostawiając swoich znajomych. Świadkowie zdarzenia wskazali funkcjonariuszom kierunek, w którym oddalił się mężczyzna. Ten trop doprowadził mundurowych do domu pasażerów, gdzie odnaleźli kierowcę. 44-latek został zatrzymany. Pasażerka, która okazała się być poszukiwaną w celu ustalenia miejsca pobytu, z obrażeniami ciała przetransportowana została do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność na drogach.

Apelujemy do wszystkich kierowców i pozostałych użytkowników dróg o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich dostosować!

Policjanci przypominają również o używaniu elementów odblaskowych przez pieszych. Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. W przepisach przewidziano wyjątek: pieszy może poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, jeżeli znajduje się na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku.

Poza obszarem zabudowanym z reguły drogi nie posiadają wydzielonych chodników i w większości nie są oświetlone lub też są słabo doświetlone. Dodatkowo kierowcy rozwijają o wiele większe prędkości niż w obszarze zabudowanym, a piesi w ciemnych ubraniach, bez odblasków, niestety są zupełnie niewidoczni dla kierowców. Prawidłowo noszone odblaski mogą uratować życie pieszym.

Element odblaskowy powinien być umieszczony w takim miejscu, by znalazł się w polu działania świateł samochodowych i był zauważalny dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu). Samochodowe światła mijania oświetlają drogę niesymetrycznie (więcej światła kierowanego jest na prawą stronę drogi), zaleca się zatem pieszym idącym lewą stroną drogi (w kierunku przeciwnym do ruchu pojazdów) noszenie odblasków na prawej ręce lub nodze (od strony ruchu pojazdów).

/ego/