Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany trzema listami gończymi i sprawca kolizji z nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego

Data publikacji 06.06.2018

Tylko wczoraj policjanci z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Kryminalni z zespołu do spraw poszukiwań i identyfikacji osób na terenie powiatu otwockiego zatrzymali Pawła K. poszukiwanego na podstawie 3 listów gończych oraz 6 zarządzeń ustalenia miejsca pobytu. Natomiast policjanci ruchu drogowego wezwani do kolizji drogowej zatrzymali kierowcę, za którym sąd wydał nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego. Także policjanci z Ożarowa Mazowieckiego ujawnili mężczyznę poszukiwanego do ustalenia miejsca pobytu oraz na podstawie nakazu doprowadzenia do jednostki penitencjarne, jednak po uiszczeniu grzywny, 29-latek został zwolniony.

Najpierw kryminalni z komendy w Starych Babicach z zespołu do spraw poszukiwań i identyfikacji osób udali się na teren powiatu otwockiego, gdzie według zebranych przez funkcjonariuszy informacji, miał przebywać poszukiwany mężczyzna. Wobec 32-latka sądy rejonowe w Grodzisku Mazowieckim oraz dla Warszawy-Śródmieścia wydały łącznie 3 listy gończe. Ponadto mężczyzna poszukiwany był na podstawie 6 zarządzeń ustalenia miejsca pobytu. Gdy tylko policjanci zauważyli mężczyznę, od razu został on zatrzymany i zgodnie z dyspozycją sądu doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższy rok odbywając karę pozbawienia wolności.

Natomiast policjanci z wydziału ruchu drogowego ze Starych Babic udali się na miejsce kolizji drogowej, do której doszło na krajowej „siódemce” w Łomiankach. Sprawcą kolizji okazał się 36-letni mieszkaniec Warszawy, który za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Na tym jednak funkcjonariusze nie zakończyli interwencji, bowiem w trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że wobec mężczyzny warszawski sąd wydał nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego. Teraz mężczyzna, zgodnie z dyspozycją sądu, najbliższe 25 dni spędzi w jednostce penitencjarnej.

Także policjanci z Ożarowa Mazowieckiego ujawnili wczoraj mężczyznę poszukiwanego do ustalenia miejsca pobytu oraz na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego. 29-latek po uiszczeniu grzywny został zwolniony.

/ego/