Podczas kontroli usiłował zjeść marihuanę - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas kontroli usiłował zjeść marihuanę

Data publikacji 06.06.2018

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hondy. Podczas interwencji ich podejrzenie wzbudziło nerwowe zachowanie pasażera, który w pewnym momencie usiłował zjeść susz roślinny. U mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli pudełko z jego zawartością. Taki sam susz posiadał przy sobie kierowca. Badanie narkotesterem wykazało, że w obu przypadkach była to marihuana. Wczoraj mieszkańcy stolicy usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. Przyznali się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddali się karze.

Dochodziła 1:00 w nocy, gdy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach zatrzymali na ulicy Warszawskiej do kontroli drogowej kierowcę hondy. Podczas legitymowania ich podejrzenie wzbudziło nerwowe zachowanie pasażera. W trakcie interwencji mężczyzna w pewnym momencie usiłował zjeść susz roślinny. Funkcjonariusze przeprowadzili jego kontrolę osobistą. Wtedy ujawnili blaszane pudełko, w którym znajdował się taki sam susz roślinny. Funkcjonariusze zabezpieczyli go.

Podobne pudełko policjanci zabezpieczyli u kierowcy. Jego zawartość też stanowił susz roślinny, który mundurowi zabezpieczyli. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczonymi substancjami była marihuana. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Wczoraj mieszkańcy stolicy usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Obaj 25-latkowie przyznali się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddali się karze. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

/ego/