Narkotyki posiadali w samochodzie i w domu - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki posiadali w samochodzie i w domu

Data publikacji 05.06.2018

Policjanci z Łomianek przedstawili Filipowi W. oraz Tomaszowi S. zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach. W użytkowanych przez nich samochodach policjanci ujawnili marihuanę i kokainę. W miejscu zamieszkania Tomasza S. funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne gramy marihuany. Obaj przyznali się do posiadania środków odurzających i psychotropowych oraz poddali dobrowolnie karze.

Policjant z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach wraz z kierownikiem pełnili służbę na terenie łomiankowskiej gminy. Około 20.00 zauważyli zaparkowane dwa pojazdy, przy których stało dwóch młodych mężczyzn. Funkcjonariuszom nie uszło uwadze nerwowe zachowanie kierowców, które wywołane zostało ich widokiem. Mundurowi podjęli kontrolę pojazdów oraz wylegitymowali mężczyzn.

W bocznych drzwiach obu aut policjanci ujawnili susz roślinny o łącznej wadze około 4 gram. Dodatkowo na fotelu kierowcy, w samochodzie użytkowanym przez Tomasza S., funkcjonariusze znaleźli kolejne woreczki, których zawartość stanowiły blisko 3 gramy białego proszku. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana, a biały proszek to kokaina. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn. Następnie podczas przeszukania miejsca zamieszkania Tomasza S. funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 5 gram marihuany.

Policjanci z Łomianek przedstawili obu mężczyznom zarzuty posiadania środków odurzających i psychotropowych. 24-latkowie przyznali się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddali się karze. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

/ego/