Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie długiego weekendu i działań „Prędkość”

Data publikacji 04.06.2018

Długi weekend już za nami. Był to czas pracowity dla policjantów. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Policjanci drogówki byli wzywani do 19 kolizji drogowych. W tym czasie nie odnotowano żadnego wypadku drogowego oraz osób rannych biorących udział w zdarzeniach. Wczoraj równolegle policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Prędkość”, podczas których ujawnili 13 przekroczeń prędkości.

Stróże prawa strzegli bezpieczeństwa na drogach oraz dbali o przestrzeganie zasad ładu i porządku publicznego. Kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Sprawdzali między innymi, czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, czy podróżujący mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci były przewożone w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów. Sprawdzali stan trzeźwości kierujących.

W ciągu 4 dni mundurowi nie odnotowali żadnego wypadku drogowego oraz osób rannych biorących udział w zdarzeniach drogowych. Od początku długiego weekendu policjanci drogówki byli wzywani do 19 kolizji drogowych. Wczoraj równolegle policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Prędkość”, podczas których ujawnili 13 przekroczeń prędkości. Celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości. Policjanci uświadamiali również kierowców, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego. W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni uczestnicy ruchu drogowego.

/ego/