TRUCK & BUS – podsumowanie działań - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

TRUCK & BUS – podsumowanie działań

Data publikacji 17.05.2018

Wczoraj na terenie powiatu warszawskiego zachodniego przeprowadzone zostały działania Truck&Bus. Miały one na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.

 

Na kierowcach i przewoźnikach obsługujących przejazdy pasażerskie ciąży ogromna odpowiedzialność. Od ich kwalifikacji i rzetelności zależy zdrowie, a nawet życie osób podróżującej autobusami i tzw. busami.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach w czasie prowadzonych działań zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z przewozem pasażerów, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz busami. Między innymi funkcjonariusze sprawdzali czy liczba pasażerów nie przekracza liczby wskazanej w dowodzie rejestracyjnym. Kontroli poddawane były również pojazdy wykonujące transport towarów.

Podczas prowadzonych działań w ramach akcji Truck&bus policjanci zwracali uwagę również na:

  • stan techniczny i wyposażenie pojazdów,
  • czas pracy kierowców,
  • sposób przewożenia osób i rzeczy.

W czasie prowadzonej akcji miały miejsce również losowo prowadzone kontrole stanu trzeźwości oraz sprawdzenia pod kątem ewentualnie popełnionych przestępstw celno-akcyzowych.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach w czasie prowadzonych działań na terenie powiatu warszawskiego zachodniego przeprowadzili łącznie 91 kontroli pojazdów, w tym 33 pojazdów ciężarowych. 10 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość, z czego dwóch kierowców poruszało się po drogach pojazdami ciężarowymi. Podczas prowadzonych działań policjanci łącznie nałożyli 17 mandatów karnych na kierowców oraz 11 pouczeń, zatrzymali 1 dowód rejestracyjny za stan techniczny pojazdu.

Działania przeprowadzane będą cyklicznie w ciągu całego roku.

info: na podst.: brd kgp, /ego/