Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kokaina w samochodzie, a w kieszeni zrolowany banknot ze śladami proszku

Data publikacji 11.05.2018

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach pełniąc służbę na terenie lesznowskiej gminy, przeprowadzili kontrolę zaparkowanego pojazdu. U kierowcy funkcjonariusze ujawnili zrolowany banknot ze śladami białego proszku, który trzymał w kieszeni. Natomiast w schowku pojazdu mundurowi znaleźli zawiniątko. Jak się okazało, jego zawartość stanowiła kokaina. Policjanci zatrzymali 38-latka. Dzisiaj usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Około 22:30 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie odtwarzania głośno muzyki na jednym z osiedli mieszkaniowych w Lesznie. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach, którzy pełnili służbę na terenie lesznowskiej gminy, aby potwierdzić zakłócenie ciszy nocnej. W okolicy zauważyli zaparkowany pojazd, którego kierowca w sposób chaotyczny próbował wyjaśnić policjantom powód swojego pobytu w tym miejscu. To zbudziło podejrzenie funkcjonariuszy.

Mundurowi podjęli interwencję wobec 38-latka. Podczas kontroli osobistej w jego kieszeni ujawnili zrolowany banknot ze śladami białego proszku. Natomiast w schowku pojazdu znaleźli zawiniątko. Jak się okazało, jego zawartość stanowiła kokaina. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Dzisiaj usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

/ego/