Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozmawiali z uczniami o zagrożeniach w Internecie i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich

Data publikacji 13.04.2018

Młodszy aspirant Marta Dymek z komendy w Starych Babicach wspólnie z dzielnicowym z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim sierżantem Michałem Wiśniewskim przeprowadzili spotkania z uczniami klas VI-VII Szkoły Podstawowej w Ożarowie Mazowieckim. Policjanci przybliżyli uczestnikom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz rozmawiali o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Młodszy aspirant Marta Dymek, policjantka z komendy w Starych Babicach na co dzień zajmująca się profilaktyką społeczną, wspólnie z sierżantem Michałem Wiśniewskim dzielnicowym z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim spotkali się wczoraj z uczniami klas VI-VII Szkoły Podstawowej w Ożarowie Mazowieckim. W trakcie zajęć na temat zagrożeń w Internecie uczestnicy poznali różnice pomiędzy zwykłą przemocą a cyberprzemocą. Zapoznali się z najczęstszymi formami, jakie przybiera cyberprzemoc, a także poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, tak aby nie stać się ofiarą cyberprzemocy. Uczniowie dowiedzieli się, jak powinien zachować się świadek cyberprzemocy oraz co zrobić, gdy sami staną się ofiarą przemocy przy użyciu nowych technologii.

Tematem spotkań profilaktycznych była też m.in. odpowiedzialność prawna osób nieletnich. W trakcie spotkania uczniowie otrzymali cenne wskazówki, do kogo należy zwrócić się o pomoc i gdzie szukać wsparcia w przypadku problemów związanych z cyberprzemocą lub gdy staną się ofiarą jakiegoś przestępstwa.

ego, md