Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za dokonanie rozboju, zostali objęci dozorem Policji

Data publikacji 11.04.2018

Policjanci z Kampinosu patrolując również rejon lesznowskiej gminy udali się na pętlę autobusową, gdzie według zgłoszenia chwilę wcześniej doszło do rozboju. Jak ustalili, dwóch mężczyzn, którzy mieli popełnić to przestępstwo, odjechało autobusem. Mundurowi natychmiast ruszyli za nimi. Zatrzymali autobus, a w nim Marcina Z. i Romana M. Przy zatrzymanych mundurowi ujawnili skradziony przy użyciu siły telefon, papierosy i pieniądze należące do pokrzywdzonego. Decyzją prokuratora obaj mężczyźni zostali objęci dozorem Policji.

Dochodziła 21.00, gdy dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie rozboju, do którego miało dojść na pętli autobusowej w Lesznie. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z kampinoskiego posterunku, którzy patrolowali również rejon lesznowskiej gminy. Na miejscu zastali pokrzywdzonego. W rozmowie z nim ustalili rysopis dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej pobili go, a następnie zabrali mu telefon, papierosy i pieniądze. Następnie wsiedli w autobus i odjechali w kierunku Warszawy.

Policjanci niezwłocznie ruszyli w kierunku, w którym odjechał autobus. W Zaborowie zatrzymali pojazd, a w nim 30-letniego Marcina Z. i 36-letniego Romana M. Przy mężczyznach funkcjonariusze ujawnili skradziony telefon, papierosy i pieniądze należące do pokrzywdzonego. Obaj zatrzymani trafili do policyjnej celi. W tym czasie policjanci ze starobabickiej „dochodzeniówki” zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie im zarzutu rozboju. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazał im kontaktu z pokrzywdzonym.

/ego/